REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
W Wielkopolsce powstanie nowa, wielka fabryka czekolady. Kilkaset nowych miejsc pracy!artykuł
Pokaż artykuł
W Wielkopolsce powstanie nowa, wielka fabryka czekolady. Kilkaset nowych miejsc pracy!
Polski producent słodyczy Colian planuje budowę nowoczesnej fabryki w miejscowości Opatówek pod Kaliszem w województwie wielkopolskim. Zakład ma obsługiwać rynki międzynarodowe i stać się jednym z filarów eksportu czekolady z Polski.
Trilux, niemiecki producent oświetlenia LED, wybuduje w Świdniku fabrykę opraw oświetleniowychartykuł
Pokaż artykuł
Trilux, niemiecki producent oświetlenia LED, wybuduje w Świdniku fabrykę opraw oświetleniowych
Trilux, niemiecki producent oświetlenia LED, wprowadzi się do liczącego 23 tys. mkw. obiektu, który powstanie w Strefie Aktywności Gospodarczej w Świdniku. Budowa rozpocznie się latem tego roku.
Koreański koncern Posco wybuduje za 183,6 mln zł fabrykę rdzeni do silników napędowych w Brzeguartykuł
Pokaż artykuł
Koreański koncern Posco wybuduje za 183,6 mln zł fabrykę rdzeni do silników napędowych w Brzegu
Kolejny sukces Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej! Firma Posco Mobility Solution Poland, część renomowanego koreańskiego koncernu Posco, ogłosiła plany zbudowania nowoczesnej fabryki rdzeni do silników napędowych w Brzegu, w województwie opolskim. Inwestycja ta, opiewająca na kwotę 183,6 mln zł, skorzysta ze zwolnień podatkowych, a jej realizacja rozpocznie się w kwietniu 2024 roku.
Niemiecka sieć ALDI wzbogaciła się o trzy nowe sklepy. Za kilka dni otworzy kolejneartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecka sieć ALDI wzbogaciła się o trzy nowe sklepy. Za kilka dni otworzy kolejne
Niemiecka sieć sklepów ALDI kontynuuje swoją ekspansję i dynamicznie umacnia swoją pozycję na polskim rynku, co potwierdzają trzy nowe placówki otwarte w kwietniu w Gubinie, Ozorkowie i Krakowie. Sieć zapowiedziała tez uruchomienia kolejnych sklepów jeszcze w połowie maja.
Megatem EC-Lublin zakończył realizację inwestycji wartej 250 mln złartykuł
Pokaż artykuł
Megatem EC-Lublin zakończył realizację inwestycji wartej 250 mln zł
W dniu 20 czerwca 2023 r. w elektrociepłowni Megatem EC-Lublin Sp. z o.o. nastąpiło uroczyste otwarcie nowego kogeneracyjnego bloku energetycznego opalanego biomasą o mocy elektrycznej 11,7 MW i cieplnej 39,5 MW.
TechniSat zamyka fabrykę w Niemczech i przenosi produkcję do Polskiartykuł
Pokaż artykuł
TechniSat zamyka fabrykę w Niemczech i przenosi produkcję do Polski
Producent elektroniki użytkowej TechniSat ogłosił decyzję o zamknięciu swojej fabryki w Schöneck we wschodnich Niemczech. Produkcja zostanie przeniesiona do Polski, na Dolny Śląsk, do zakładu w Siemianicach pod Obornikami Śląskimi, na północ od Wrocławia. Decyzja oznacza utratę pracy dla około 70 osób i wywołała poruszenie w lokalnych władzach niemieckich.
Polska firma biotechnologiczna Biomed zainwestuje w Lublinie 72 miliony złotychartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma biotechnologiczna Biomed zainwestuje w Lublinie 72 miliony złotych
Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek S.A. zrealizuje nową, dużą inwestycję w Lublinie przy ul. Głównej 34. Na terenie należącym do tej firmy zostanie wybudowany nowy budynek, w którym wytwarzany będzie preparat do leczenia raka pęcherza moczowego.
ARP S.A. dokapitalizuje Fabrykę Przewodów Energetycznych S.A. kwotą 34,5 mln zł artykuł
Pokaż artykuł
ARP S.A. dokapitalizuje Fabrykę Przewodów Energetycznych S.A. kwotą 34,5 mln zł
Strategiczny krok dla transformacji energetycznej Polski. Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. (ARP S.A.) finalizuje proces dokapitalizowania Fabryki Przewodów Energetycznych S.A. (FPE S.A.) z Będzina (województwo śląskie), kwotą 34,5 mln zł, co pozwoli ARP S.A. na objęcie 96,88% udziałów w spółce. Inwestycja ma na celu stabilizację finansową FPE S.A., zwiększenie jej potencjału produkcyjnego oraz wsparcie w realizacji kluczowych projektów dla sektora energetycznego i kolejowego.
W południowo-zachodniej Polsce otwarto nowy park handlowyartykuł
Pokaż artykuł
W południowo-zachodniej Polsce otwarto nowy park handlowy
W południowo-zachodniej Polsce otwarto nowy park handlowy. Tym razem w województwie opolskim. 27 listopada ruszył nowy park handlowy w liczącej ok. 41 tysięcy mieszkańców Nysie. Obiekt zrealizowany został kompleksowo przez P.A. NOVA S.A., obejmując cały proces inwestycyjny: od zakupu gruntu, przez koncepcję architektoniczną stworzoną przez PANOVA STUDIO, generalne wykonawstwo, komercjalizację, aż po przygotowanie do zarządzania operacyjnego.
Rewitalizacja Parku Staromiejskiego w Łodzi dobiega końca [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Rewitalizacja Parku Staromiejskiego w Łodzi dobiega końca [FILM]
Dobiega końca rewitalizacja jednego z najczęściej odwiedzanych łódzkich parków. Park Staromiejski zyska zupełnie nowe oblicze. Stare alejki, fontanny i rzeźby zostaną wyremontowane, a to dopiero początek zmian.
Rusza rewitalizacja parku Staromiejskiego w Łodzi [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Rusza rewitalizacja parku Staromiejskiego w Łodzi [WIZUALIZACJE]
Rusza kolejna inwestycja w Łodzi. 15 września rozpocznie się przygotowywana od dawna przebudowa parku Staromiejskiego. Jego metamorfozę przeprowadzi firma Park-M Poland Sp. z o.o., która wygrała przetarg na wykonanie tego zadania. Inwestycja ta będzie kosztowała 33 mln 870 tys. złotych.
W Tychach będą montowane chińskie, miejskie auta elektryczneartykuł
Pokaż artykuł
W Tychach będą montowane chińskie, miejskie auta elektryczne
Kolejna zagraniczna inwestycja z branży motoryzacyjnej w Polsce. Jak informuje agencja Bloomberg, chiński producent samochodów elektrycznych, firma Leapmotor, planuje do końca bieżącego roku rozpocząć montaż swoich pojazdów w fabryce Stellantis w Tychach
Lajkonik Snacks po raz kolejny inwestuje w swoją fabrykę pod Krakowemartykuł
Pokaż artykuł
Lajkonik Snacks po raz kolejny inwestuje w swoją fabrykę pod Krakowem
Kolejną firmą z branży spożywczej, która otrzymała decyzję o wsparciu od Krakowskiego Parku Technologicznego (KPT), w ramach Polskiej Strefy Inwestycji jest firma Lajkonik Snacks sp. z o.o., która rozwija swoją działalność w Skawinie. Od 1993 r. należy do firmy niemieckiego koncernu The Lorenz Bahlsen Snack-World. Jest liderem rynku w Polsce, a jej produkty są eksportowane do niemal 80 krajów na całym świecie.
Zachodnia część obwodnicy Krakowa będzie poszerzona. Trzy pasy w każdą stronę [MAPY]artykuł
Pokaż artykuł
Zachodnia część obwodnicy Krakowa będzie poszerzona. Trzy pasy w każdą stronę [MAPY]
Zachodnia część obwodnicy Krakowa w ciągu autostrady A4, a także jej połączenie z S52, wymaga rozbudowy. Prace projektowe trwają od końca 2022 roku, a w przyszłym roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) planuje złożyć wniosek o wydanie decyzji środowiskowej dla tej inwestycji.
[Bydgoszcz] Nowoczesny szpitalartykuł
Pokaż artykuł
[Bydgoszcz] Nowoczesny szpital
„Wieloletni program rozbudowy i modernizacji Szpitala Uniwersyteckiego nr 1” w Bydgoszczy zakłada bu...
[warmińsko-mazurskie] Więcej najemców w galerii Ogrody w Elbląguartykuł
Pokaż artykuł
[warmińsko-mazurskie] Więcej najemców w galerii Ogrody w Elblągu
Nowy rok to zmiany w ofercie galerii Ogrody. Do grona najemców dołączy restauracja North Fish, a dwó...
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Wasilków] Obwodnica Wasilkowa
Wasilków
[Wrocław] Trasa Strzegomskainwestycja
Pokaż inwestycję
[Wrocław] Trasa Strzegomska
Wrocław
[Płock] Obwodnica północnainwestycja
Pokaż inwestycję
[Płock] Obwodnica północna
Płock
[Wrocław] Most Wschodniinwestycja
Pokaż inwestycję
[Wrocław] Most Wschodni
Wrocław
REKLAMA